Timetable/Academic calendar

Orarul catedrei

Prevenția afecțiunilor orale s1801-s1815

                                                                                                                                                       

„Aprobat”

Şeful catedrei Chirurgie oro-maxilo-facială pediatrică şi pedodonţie Ion Lupan”

conferențiar universitar, dr. șt. med.

                          Railean Silvia

26  august 2020

 

 

 

Orarul lecţiilor practice

 la Prevenția afecţiunilor orale,

pentru studenţii anului III în semestrul I, anul de studii 2020-2021 

 

 

Ziua

Grupa

Ora

Lectorul

Luni

S 1808

14.00-15.40

Ursu Laura

 

S 1810 ru

12.30-14.10

Ciumeico Igor

 

S 1811 ru

12.30-14.10

Bălteanu Olga

Marți

S 1809

15.00-16.40

Bobeică Victor

Miercuri

S 1801

11.00-12.40

Bălteanu Olga

 

S 1802

11.00-12.40

Bocancea Ecaterina

 

S 1803

11.00-12.40

Plămădeală Svetlana

 

S 1804

11.00-12.40

Ursu Laura

 

S 1805

11.00-12.40

Bobeică Victor

Joi

S 1806

10.30-12.10

Bobeică Victor

 

S 1807

10.30-12.10

Ursu Laura

 

S 1812 eng

14.20-16.00

Plămădeală Svetlana

 

S 1813 eng

14.20-16.00

Bocancea Ecaterina

 

S 1814 eng

14.20-16.00

Shawdary Manar

Vineri

S 1815 eng

8.00-9.40

Șevcenco Nina

 

 

Şef studii,                                                          

conferenţiar universitar                                                                   I. Spinei

                                                       

Pedodonție

"Aprobat"

Şef Catedra de chirurgie oro-

maxilo-facială pediatrică şi

pedodonţie „Ion Lupan”,

dr.șt.med., conf.univ.

Railean Silvia

24 ianuarie 2020

 

 

 

Orarul lecţiilor practice

pentru studenţii anului IV la Pedodonţie

semestrul II, anul de studii 2019-2020

 

Grupa

Începutul - sfârşitul

Lectorul

s1601

17.03 – 01.04

Ciumeico Igor

s1602

17.03 – 01.04

Ursu Laura

s1603

17.03 – 01.04

Shawdary Manar

s1604

17.03 – 01.04

Spinei Iurie / Şevcenco Nina

 

Grupa

Începutul - sfârşitul

Lectorul

s1605

28.02 – 16.03

Shawdary Manar

s1606

28.02 – 16.03

Ursu Laura

s1607

28.02 – 16.03

Mânăscurtă Ghenadie

s1608

28.02 – 16.03

Spinei Iurie / Şevcenco Nina

 

Grupa

Începutul - sfârşitul

Lectorul

s1609 eng

03.04 – 28.04

Şevcenco Nina

s1610 eng

03.04 – 28.04

Shawdary Manar

s1611 eng

03.04 – 28.04

Plamădeală Svetlana

s1612 eng

03.04 – 28.04

Balteanu Olga

 Cursul teoretic - în incinta IMSP IM și C, Clinica  „Em. Coţaga”, et.2.

 

 

 

Şef studii,

dr. șt. med., conf. univ.                                                                            Spinei Iurie

Medicina dentară

„Aprobat"

Şeful catedrei Chirurgie oro-maxilo-facială

pediatrică şi pedodonţie „Ion Lupan”,

dr.șt.med., conf.univ.

Railean Silvia

26august 2020

 

 

 

Orarul lecţiilor practice

pentru studenţii anului IV, facultatea de Medicină nr.2,

 la Medicină dentară

semestrul I, anul de studii 2020-2021

 

Grupa

Începutul - sfârşitul

Lectorul

M1763

17.09 – 23.09

Stepco Elena

M1764

17.09 – 23.09

Lupan Roman

M1765

17.09 – 23.09

PorosencovEgor

M1766

17.09 – 23.09

Ciupac Sergiu

M1767

17.09 – 23.09

Ursu Denis

 

Grupa

Începutul - sfârşitul

Lectorul

M1768

05.11 – 11.11

Lupan Roman

M1769

05.11 – 11.11

Porosencov Egor

M1770

05.11 – 11.11

Ciupac Sergiu

M1771

05.11 – 11.11

Ursu Denis

 

Grupa

Începutul - sfârşitul

Lectorul

M1772

19.11 – 25.11

Lupan Roman

M1773

19.11 – 25.11

Porosencov Egor

M1774

19.11 – 25.11

Ciupac Sergiu

M1775

19.11 – 25.11

Ursu Denis

 

Cursul teoretic - în incinta Spitalul Clinic pentru copii „Em. Coţaga”,et.2.

 

 

Şef studii,

conferenţiar universitar                                          Spinei Iurie

Endodonție pediatrică

„Aprobat”

Șef Catedra de chirurgie

oro-maxilo-facială pediatrică și pedodontie „Ion Lupan”,

conferențiar universitar, dr. șt. med.

Railean Silvia

26 august 2020

 

 

Orarul lecţiilor practice la Endodonție pediatrică

pentru studenţii anului V în semestrul I, anul de studii 2020-2021

 

Grupa

 

Pedodonţie

 

Lectorul

Început - sfârşit

Examen

S 1601

Ciumeico Igor

01.09 - 17.09

21.09.2020

S 1602

Mânăscurtă Ghenadie

S 1603

Spinei Iurie/ Şevcenco Nina

S 1604

Bocancea Ecaterina

S 1605

Plămădeală Svetlana

S 1606

Mânăscurtă Ghenadie

21.09 - 07.10

09.10.2020

S 1607

Spinei Iurie/ Şevcenco Nina

S 1608

Bălteanu Olga

S 1609 eng

Şevcenco Nina

21.12 - 21.01.2021

 

S 1610 eng

Stepco Elena

25.01.2021

S 1611 eng

Bocancea Ecaterina

 

S 1612 eng

Plămădeală Svetlana

 

Durata lecţiei practice 6 ore academice

 

Şef studii, conferenţiar universitar                                         I. Spinei

Chirurgia oro-maxilo-facială pediatrică

„Aprobat”

Sef Catedra de chirurgie

oro-maxilo-facială pediatrică și pedodontie „Ion Lupan”,

conferențiar universitar, dr. șt. med.

Railean Silvia

26 august 2020

 

 

Orarul lecţiilor practice la Chirurgia oro-maxilo-faciala pediatrica

pentru studenţii anului V în semestrul I, anul de studii 2020-2021

 

Grupa

 

Pedodonţie

 

Lectorul

Început - sfârşit

Examen

S 1601

Railean Silvia

12.10 - 27.10

29.10.2020

S 1602

Tîbîrnă Gh.

S 1603

Lupan Roman

S 1604

Porosencov Egor

S 1605

Siminovici Vladimir

S 1606

Lupan Roman

01.09 - 16.09

18.09.2020

S 1607

Porosencov Egor

S 1608

Siminovici Vladimir

S 1609 eng

Railean Silvia

12.11 - 27.11

30.11.2020

S 1610 eng

Lupan Roman

S 1611 eng

Porosencov Egor

S 1612 eng

Ciupac Sergiu

Durata lecţiei practice 6 ore academice

 

Şef studii, conferenţiar universitar                                         I. Spinei